Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Hikayenin neresinde yer alıyorsunuz ?

Ürettiğiniz ürünün ya da sağladığınız servisin hikayesinin neresindesiniz ?

Yemediği bir yemeği servis etmesidir gibidir bazen pazarlama ve satış alanı. Temsilcisi olduğu ya da pazarlama faaliyetinde bulunduğu bir ürünü kullanmadan en etkili yönlerini nasıl anlatabiliyorsa verdiği teklifin geri dönüşünü o heycanla bekler; geri dönüş alamayınca da suçlanan ekonomi, şirket politikaları, kötü giden pazar koşulları ya da alamadığı indirimli fiyattır.

Bundan sonrası bilinen hikayedir.

Çoğu yöneticinin de kaçırdığı trajı komik bir hikayedir ‘ Kullanıcı Deneyimi’ .

Aslında biz de birer müşteri olduğumuzu unuturuz kimi zaman. CRM uygulamalarının en pahalılarını kullanırız ancak uygulamanın parçası olmak yerine uzaktan bakanı olmayı tercih ederiz. ”Bize bir şey olmasın da, bakalım ne olacak.. ? ”

Tadını bilmedimiz yemekleri servis ediyoruz malesef ki ‘hedef odaklı satış stratejisi oluşturacağız diye’ .. Kullanmasını bilmediğimiz teknolojik aletleri öyle yüksek fiyatlardan satabilmeyi beceriyoruz ki müşteri bir soru sorduğu zaman ‘Nasıl yani? ‘ şaşırma efektleri sarıyoru dört bir yanımızı..

O kadar farkında değiliz ki neyin peşinde olduğumuzun, kotalar dolsun ‘pipeline’ dolu gözüksün, insanlar bişi yaptığımızı görsüne odaklanıyoruz ki ana resimdeki renkleri kaçırıyoruz. Yöneticiler daha fazla baskı yapmakla kendi ayaklarına kurşun sıktıklarının farkında bile değiller, bunu bilmelerini bir kenara bırakalım, gidişi nasıl revize edeceklerini bile bilmiyorlar..

Çoğu büyük firmalardaki insan kaynağı rotasyonun esas sebebidir, bir yarışın içindeki insanların oluşturduğu o kaos ortamı !

Hikeyinin bir yerinde olan hep kazanıyor.

İlişki kur. Bağlan. Hayran et. 

İşte size hikayenin bir yerinden başlama fırsatı. Gün bitmeden ne satıyorsanız veya neyin satışından maaşınız ödeniyorsa onun bir parçası olun..

Hikayeniz olsun !..

Share on linkedin
Share on twitter
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
E-Ticaret Eğitimlerini Gördünüz mü ?

Ağustos, 2022

E-Ticaret Konuşalım
1
X
X